Milanobet Vegabet

Bu sezon Euroleague ‘de bir ilki gerçekleştirerek şampiyon olan Fenerbahçe, Türkiye Basketbol Ligi ‘nde de Beşiktaş ‘a karşı oynadığı final serisini de 4-0 kazanarak 2016 – 2017 Türkiye şampiyonu oldu.

2016 - 2017 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonu

Final Serisi Kazananı Fenerbahçe Oldu

İlk iki maçı sahasında kazanan Fenerbahçe, 3.maçta deplasmanda Beşiktaş ‘a konuk olmuş maçın son 2 dakikasına girilirken çıkan olaylar nedeniyle taraftar dışarı çıkarılarak maç seyircisiz tamamlanmıştı. Bu maçta yaşanan olaylardan dolayı Beşiktaş ‘a 2 maç seyircisiz maç oynama cezası verildi. Böylelikle finalin 4.maçı seyircisiz oynandı. Beşiktaş kazandığı takdirde seri 5.maça uzayacaktı ancak Fenerbahçe maçı kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

Final serisinin ilk üç maçında olduğu gibi çekişmeli geçen mücadele de aslında Beşiktaş son 2 dakikaya girilirken 14 sayı fark ile öndeydi. Fenerbahçe özellikle Euroleague maçlarından kazandığı baskı deneyimi ile rakibine 2 dakika içerisinde yüksek bir baskı kurarak farkı kapattı ve son topta öne geçme ihtimali de olsa da kaçan atış ile maç 84-84 berabere biterek uzatmaya taşındı. Uzatmalarda 98-94 skor ile galip gelen sarı lacivertliler böylelikle üst üste ikinci toplamda ise sekizinci şampiyonluğa ulaştı.

Bu sezon sarı lacivertli ekip sezonu 3 kupa ile tamamladı (Euroleague,Cumhurbaşkanlığı Kupası,Lig Kupası).

Final Serisinin Enleri

  • Seri boyunca oynanan 4 maçta oyuncular arasında centilmence geçti.
  • Final serisi MVP ‘si Bogdan Bogdanovic seçildi.
  • Fenerbahçe kupasını Akatlar Spor Salonunda aldı.
  • Finalist ödülü ve kupa ödülü verilirken her iki takımda birbirlerini alkışladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir